banner119

banner126

banner127
22 Ekim 2020 Perşembe

Sodaya maden suyu demeyin

Türkiye'nin en modern, en yüksek kapasiteli maden suyu tesisi Beypazarı Maden Suları, artan maden suyu ihtiyacını karşılayarak hizmet vermeye devam ediyor. Türk halkına maden suyunu sevdiren marka, Beypazarı Maden Suyu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Ercan, soda ile maden suyu arasındaki farka dikkat çekiyor.

28 Ocak 2015 Çarşamba 11:44
Sodaya maden suyu demeyin

Türkiye’de maden suyu tüketimin Avrupa’ya göre oldukça düşük olduğunu fakat son yıllarda maden suyu tüketiminde artış gözlendiğini belirten Niyazi Ercan; en kaliteli ürünü en ucuz fiyata müşteriye ulaştırmanın gururunu yaşıyor.


Maden suyu ile soda kavramlarının birbirleriyle karıştırılmaması gerektiğini vurgulayan Ercan şunları söyledi:

‘Maden suyu ve soda arasında hiçbir benzerlik yoktur. Soda, herhangi bir suya musluk suyu, kuyu suyu, çeşme suyu, karbondioksit gazının ilave edilmesiyle meydana gelen fazlı içecek anlamı taşıyor. Peki insan sağlığına bir faydası var mı? Yok. Suya gaz basıyorsun, gazlı su oluyor ve bunu da soda diye içiyorsun. Peki maden suyu, şimdiki adıyla mineralli su nedir? Maden suyu yerin çok derin katmanlarından gelen, içerisinde litresinde en az 1000 mg çözülmüş mineral bulunan ve doğasında doğal karbondioksit bulunduran mineralli sulardır. Beypazarı maden suyu da bu mineralli sular içerisinde en zengin guruba girenlerden. Bakanlık maden suyunu düşük mineralli, mineralli ve zengin mineralli diye üç kategoriye ayırıyor. Litresinde en az 2860 mg çözülmüş mineral bulunduran maden suyumuz zengin mineralli sular gurubuna giriyor.’

17 ÜLKEYE MADEN SUYU İHRACATI
Maden suyu sektöründe Türkiye'nin gözde kuruluşlarından biri haline gelen Beypazarı Maden Suyu, son yaptığı yatırımla saatte 300 bin şişe dolum kapasitesine ulaştı. Bu üretim kapasitesi ile Beypazarı, iç pazardaki ağırlığını artırırken ihracata yönelik çalışmalarına da hız vermiş durumda. Amerika'dan Orta Asya'ya, Afrika'dan Ortadoğu'ya 17 ülkeye ihracat yapan Beypazarı, ülke sayısını önümüzdeki yıllarda daha da artırmayı hedefliyor. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Kaç Yaşındasınız ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV