banner119

banner126

banner127
27 Eylül 2020 Pazar

Görmez, Sakarya'da darbedilen çocukla buluştu

Sakarya'daki Kur'an kursunda bir görevlinin darbettiği çocukla buluşan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, onun şahsında tüm çocuklardan özür diledi.

17 Ocak 2017 Salı 15:25
Görmez, Sakarya'da darbedilen çocukla buluştu

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Sakarya'daki Kur'an kursunda bir görevlinin darbettiği çocukla buluşarak, onun şahsında tüm çocuklardan özür diledi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Görmez, Sakarya'daki Kur'an kursunda görevlinin darbettiği çocuğu makamına davet etti.

"HAYATIM BOYUNCA ARTIK DOSTUMSUN"

Başkanlıktaki buluşmada Görmez, çocuğun şahsında, Türkiye'deki tüm çocuklardan özür diledi. Görmez, çocuğa "Hayatım boyunca artık dostumsun, arkadaşımsın." dedi.

Buluşmada Hazreti Muhammed'in çocuklarla ilişkilerinden örnekler veren Görmez, şöyle konuştu:

"Biz, çocuklarla arkadaş olmuş, her çocuğa büyük muamelesi göstermeyi öğreten bir peygamberin ümmetiyiz. Secdeye eğildiğinde sırtına çocuk bindi diye secdesini uzatan bir peygamberin ümmetiyiz. Cuma hutbesini irat ederken minbere doğru çıkan çocuğu görüp, hutbesini kesip, minberden aşağıya inen, çocuğu kucağına alarak çocukla hutbe irat eden Muhammed Mustafa'nın ümmetiyiz. Çocuk ağladı diye namazı çok hızlı kılan, kıldıktan sonra da 'Anne yüreği bu çocuğun ağlamasına dayanmaz' diye 'Namazı hızlı kıldım' diyen bir peygamberin ümmetiyiz. Biz, 10 yaşında Hazreti Enes ile arkadaş olmuş, 10 sene beraber yaşadığı halde bir defa azarlamayan bir peygamberin ümmetiyiz. Onun için ben gerçekten çok üzgünüm."

"ÇOCUKLARIMIZI SEVGİYLE EĞİTECEĞİZ"

"Hocanın dövdüğü yerden gül biter" sözünü doğru bulmadığını vurgulayan Görmez, "Hayır, gül bitmez. Her çocuğumuzu gül kabul edip, hiçbir dikenin o güle bulaşmaması için çalışacağız. Çocuklarımızı sevgiyle eğiteceğiz. Bütün kurslarımızın müfredatı, programı gözden geçirilmiştir. Bütün eğiticilerimizin, pedagojik formasyona sahip olmaları için çok büyük özen gösterdik. Bir açık üniversite gibi sürekli hizmet içi eğitim programlarımıza arkadaşlarımız tabi tutulmaktadır." ifadelerini kullandı. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Kaç Yaşındasınız ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV