banner119

banner126

banner127
04 Mart 2021 Perşembe

Demirde vergi indirimi müjdesi!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, demir ithalatı üzerindeki yüzde 30’luk vergi oranını düşürmeye yönelik bakanlar kurulu kararının bu hafta içinde çıkacağını söyledi.

31 Mayıs 2017 Çarşamba 14:15
Demirde vergi indirimi müjdesi!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, demir fiyatlarındaki yükseliş nedeniyle inşaat sektöründe yaşanan krizin çözümüne yönelik olarak, ithalatın üzerindeki yüzde 30’luk vergi oranını düşürmeye yönelik bakanlar kurulu kararının bu hafta içinde çıkacağını bildirdi.

Bakan Zeybekci, müteahhitlerin 9 Haziran'a kadar fiyatlarda düşme olmazsa 120 bin sektör çalışanının iş bırakacağı yönündeki çıkışını değerlendirirken "Bu konu üzerinde bakanlık olarak biz çalışıyoruz" dedi.

'BÖYLE BİR EYLEM Mİ OLUR?'

Müteahhitlerin iş bırakma eylemi kararı için, "Onu anlayamadım" diyen Zeybekci, "İnsan kendi işini bıraktığı zaman ne olur acaba? Böyle bir eylem mi olur? Eee işi bıraktın, iş kimin işi senin işin" ifadelerini kullandı.

Zeybekci, "Taleplerde haklılık payı yok mu" sorusu üzerine de, "İki taraf da haklı. Ama bizim orada yapacağımız bir düzenleme var. bugün (dün) zaten Bakanlar Kurulu kararı olarak sevkini yapacağız. Hızlı şekilde çıkar. Bununla ithalatın üzerindeki şu onda yüzde 30 oranında olan vergileri belli bir oranda düşüreceğiz. Anlamlı bir indirim olacak. En son taraflarla bir toplantımız olacak. Bakanlar Kurulu kararı bu hafta içerisinde çıkar" açıklamasını yaptı.

Milliyet

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Kaç Yaşındasınız ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV