banner119

banner126

banner127
04 Ağustos 2020 Salı

BUGÜNÜN KIZLARI, YARININ UMUT VEREN KADINLARI

Ankara İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından; 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirildi.

08 Mart 2016 Salı 12:45
BUGÜNÜN KIZLARI, YARININ UMUT VEREN KADINLARI

Her yıl 8 Mart'ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gün olan Dünya Kadınlar Günü ya da Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak bilinen bu gün, İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır.
8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel , Ankara İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından bir gösteri hazırlandı. Hazırlanan gösteriye liselerin İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanında okuyan kız öğrenciler katıldı. İtfaiye Dairesi Başkanı Celil Sipahi’nin de katıldığı yangın söndürme tatbikatı, baştan sona kadar soluksuz izlendi.

4 katlı binanın orta katında çıkarılan büyük yangında, kız öğrencilerin bir kısmı binanın dışından yangın söndürme işlemi yaparken, diğer öğrenciler ise yangına binanın içinden müdahale etti. Başarıyla sonlandırılan tatbikat sonunda; İtfaiye Dairesi Başkanı Celil Sipahi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Saniye Enfiyeci tarafından kız öğrencilere karanfil ve radyo hediye edildi.


 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Kaç Yaşındasınız ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV