banner119

banner126

banner127
07 Mart 2021 Pazar

Castro'dan 'yoldaş' Tsipras'a tebrik

Küba Devrimi'nin lideri Fidel Castro, 'hayır' sonucunun ardından Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras'a bir mektup yazdı. Castro, mektupta Tsipras'a 'yoldaş' diyerek hitap etti.

07 Temmuz 2015 Salı 16:15
 Castro'dan 'yoldaş' Tsipras'a tebrikKüba'nın efsane lideri Fidel Castro, "hayır" sonucu çıkan referandumun ardından Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras'ı tebrik etti. Castro, yolladığı mektubunda "zafer" olarak nitelediği referandumdan dolayı Tsipras'ı kutladı.
Yunanistan'ın kimliğini ve kültürünü tüm tehditlere karşı korumayı başardığını aktardığı mektubunda Castro, şunları yazdı:
"Büyük zaferinizden dolayı sizleri tebrik ederim. Referandum günü bütün gelişmeleri izledim. Yunanistan Kübalılar için çok yakın bir ülke . Yunanistan bizlere felsefe, bilim, sanat , kültür alanında pek çok miras bıraktı.
Ülken bu karışık durumda Latin Amerika'ya cesaret dersi verdi. Dış tehditlere karşı Yunanistan kendi kimliği ve kültürünü korumayı başardı. Var olan siyasi sistemde dünyamız, barış ve türümüzün hayatta kalması gibi konular ince bir ipe bağlı. Bu konularda alınan her karar çok iyi şekilde analiz edilmeli ve dikkatli bir şekilde uygulanmalı. Yoldaş Alexis Tsipras, yolunuzda başarılar diliyorum."
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Kaç Yaşındasınız ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV